Модератори: Юланна.

  Нова тема

 

Українські цінності, легенди, звичаї та обряди

la melancolie
Відправлено: Apr 11 2008, 12:23
Offline

present & perfect
********
Чудотворець I
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 3597
Користувач №: 36622
Реєстрація: 25-January 08





Святкувати Пасху в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Iсус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марiя Магдалина, Марiя, мати Якова та Саломія прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Iсуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.

Легенда про писанки
Показати текст спойлеру
^
got_milk
Відправлено: Apr 12 2008, 12:29
Offline

..а ты попробуй остановить меня..
****
Стать:
Чарівник X
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 178
Користувач №: 11110
Реєстрація: 30-December 05





Взагалі ми маємо безліч усіляких обрядів і легенд. Ви лишень погляньте, скільки у нас пісень на кожне свято, скільки по-справжньму містичних звичаїв, обрядів, розповідей, сказань! B) Не так вже й багато західних країн мають таке різномаїття традицій.

От вам і "легенда":
Моя вчителька з писанкарства в минулому році на Великдень поїхала до своєї доньки у Францію, країну з древньою історією. Там, як нам відомо, усі такі культурні, правильні, поважаюсь це велике свято. І от у святковий день зібралося разом кілька сімей, у тому числі і родина моєї вчительки. Ну і вирішили французи здійснити свої обряди: розкидали по всьому садку шоколадні яйця і дали можливість дітям іх шукати. Звичайно ж, всім було весело. Але на шоколадних яйцях чомусь великі традиції скінчились.
Діти саме взялись за свої "трофеї" , як пані Тамара (себто моя вчителька) підійшла до найстаршої дівчинки, якій було років так з 14 і запитала, що ж собою значить Великдень і для чого це свято взагалі існує. Відповідь вразила пані Тамару і всіх українців, яким потім ця історія було переказана. Дівчина, трохи замислившись, цілком серйозно відповіла, що свято Великдень створили для того, щоб з'їсти побільше пасхальних яєць. От вам і країна з древньою культурою і її чудові традиції)
^
la melancolie
Відправлено: Apr 14 2008, 18:29
Offline

present & perfect
********
Чудотворець I
Вигляд: --
Група: Користувачі
Повідомлень: 3597
Користувач №: 36622
Реєстрація: 25-January 08





Походження назви "Великдень"

Показати текст спойлеру



Додано через 4 хвилин
Великодні звичаї
Показати текст спойлеру


^
Усмішка
Відправлено: Apr 17 2008, 17:13
Offline

Вот - я, весь боль и ушиб.
********
Стать:
Магістр IX
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 3228
Користувач №: 37735
Реєстрація: 3-March 08





а ось вам легенда про перше квітня
Показати текст спойлеру
^
гитик
Відправлено: May 26 2013, 12:20
Offline

NOTRE JOUR VIENDRA
*********
Великий магістр XI
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 5462
Користувач №: 77316
Реєстрація: 8-December 12





Був у матері єдиний син. Оженився він на дівчині дивної, небаченої краси. Та серце у дівчини було чорне, недобре.
Привів син молоду жінку в рідну домівку. Не полюбила невістка свекруху, сказала чоловікові: „Хай не заходить мама в хату, посели її в сінях.” Поселив син матір в сінях, заборонив їй заходити в хату. Боялася мати показатися злій невістці на очі. Як тільки невістка йшла через сіни, мама ховалася під ліжко. Та мало невістці і цього. Каже вона чоловікові: „Щоб і духом матері не пахло в хаті.” Поселили її до хліва . поселив син матір до стодоли. Тільки ночами виходила матір із темної стодоли.
Якось вже під вечір відпочивала молода красуня під розквітлою яблунькою і побачила, як мама вийшла із стодоли. Розсердилася, розлютувалася дружина, прибігла до чоловіка: „Якщо хочеш, щоб я жила із тобою, то убий свою матір, вирви із її грудей серце і принеси мені.” Не заперечило серце сина, причарувала його небачена краса дружини. Каже він до мами: „Ходімо, мамо, скупаєтеся в річці.”
Ось ідуть вони до річки кам’янистим берегом. Зашпорталася матір за камінь, розсердився син: „Що ти, мамо, шпортаєшся? Чого не дивишся під ноги? Так ми до вечора будемо іти до річки!”
Прийшли. Син убив маму, вирвав з її грудей серце, поклав на кленовий листок, несе. Тріпочеться материне серце. Зашпортався син об камінь, упав, вдарився коліном, упало материнське серце на гострий камінь, закривавилось, затремтіло і зашепотіло: „Синочку мій рідний, не боляче ти побив коліно? Присядь, відпочинь, потри долонею вдарене місце.”
Заплакав, заридав син, схопив гаряче материнське серце долонями, притис до грудей. Вернувся до річки, вклав серце в розшматовані груди, облив гарячими слізьми. Зрозумів він, що ніхто ніколи не любив його так віддано і безкорисливо, як рідна мати. І настільки величезним і всесильним було бажання материнського серця бачити сина радісним і безтурботним, що ожило воно, закрилися пошматовані груди. Встала мама і притисла кучеряву голову сина до своїх грудей.
Не міг після цього син повернутися до дружини-красуні, знедобріла вона йому. Не повернулася додому і мати.
Пішли вони в степ і стали двома курганами. І кожен ранок сонце першими своїми променями висвітлює вершини курганів.
Така легенда створена народною мудрістю.
^
гитик
Відправлено: Sep 20 2013, 18:04
Offline

NOTRE JOUR VIENDRA
*********
Великий магістр XI
Вигляд: Animagus Thunderbird
Група: Користувачі
Повідомлень: 5462
Користувач №: 77316
Реєстрація: 8-December 12





Коли Бог поділив землю на країни, кожен народ одержав свого ангела-хранителя. Спершу ангели розібрали теплі краї, що нагадували їм рай з вічнозеленими та квітучими садами. Розібрали гори і навіть пустелі. Лиш один архистратиг Михаїл не вибрав собі країни. А потім вказав на землю, що була золотою від осіннього листя, наче його зброя, ріки текли там блакитні, мовби його прапор.
Що то за країна?
^
Юланна
Відправлено: Nov 24 2023, 11:12
Offline

Мастер
******
Стать:
Архимаг VIII
Вигляд: --
Група: Модератори та викладачі
Повідомлень: 987
Користувач №: 64892
Реєстрація: 29-September 11





24 листопада в церковному календарі – день пам’яті християнської мучениці Катерини Олександрійської.
В народі цей день називають Святом жіночої долі, адже Катерина вважалася покровителькою дівчат і жінок. Наприклад, наші предки вірили, що свята допомагає дівчатам відшукати свою долю. Традиційно ті, хто хотів вийти заміж, йшли до церкви, ставили свічку перед образом Катерини, молилися до мучениці. Під вечір же дівчата збиралися разом і ворожили на судженого.

  i  

В Інститут розвитку української мови та літератури - Активність Інституту начислено 2.5 балла (+2.5)

( Українські цінності, легенди, звичаї та обряди (post #5202967) )
(Юланна)

^
0 Користувачів переглядають дану тему ( Гостей і Прихованих Користувачів)
Користувачів:

Нова тема

 



[ Script Execution time: 0.0623 ]   [ 22 queries used ]   [ GZIP ввімкнено ]   [ Time: 12:47:20, 21 Nov 2024 ]





Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP